Monthly Archives: Σεπτέμβριος 2012

Την Παρασκευή 20 Σεπτεμβρίου 2012, στα πλαίσια του εορτασμού της Ευρωπαϊκής Ημέρας Χωρίς Αυτοκίνητο, πραγματοποιήθηκε εκδήλωση ενημέρωσης για θέματα κυκλοφοριακής αγωγής και οδικής ασφάλειας στο 4ο Δημοτικό Σχολείο Βέροιας, σε συνεργασία με το Τμήμα Τροχαίας Βέροιας.

Την ενημέρωση προς τους μαθητές/τριες των Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξεων πραγματοποίησε από πλευράς Τροχαίας ο κ.Χονδραντώνης, παρουσιάζοντας πλούσιο φωτογραφικό υλικό με παραδείγματα από την καθημερινή μας κυκλοφορία στους δρόμους, είτε ως πεζοί, είτε ως οδηγοί/συνοδηγοί.

Ευχαριστούμε το Τμήμα Τροχαίας Βέροιας για τη συνεργασία.

Ενημερώνουμε τους/τις μαθητές/τριες και τους γονείς τους ότι

1) ο αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς θα γίνει την Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου και ώρα 9.00 π.μ.

2) η κατανομή των τάξεων/τμημάτων και αιθουσών  έγινε σύμφωνα με την Πράξη 1/4-9-2012 του Συλλόγου Διδασκόντων του σχολείου μας. Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ

Να ευχηθούμε σε όλη την εκπαιδευτική κοινότητα του σχολείου μας να έχουμε μία σχολική χρονιά γεμάτη υγεία, πρόοδο και αποτελεσματικότητα.

Η Διευθύντρια του Σχολείου

Κουκουρίκου Αρίστη