Monthly Archives: Δεκέμβριος 2011

Βέροια 22 Δεκέμβρη 2011

Οι Σύλλογοι Γονέων και Κηδεμόνων 4ου Δημοτικού Σχολείου και 4ου Νηπιαγωγείου Βέροιας σε συνεργασία με τις διευθύνσεις και το εκπαιδευτικό προσωπικό πραγματοποίησαν διανομή τροφίμων σε άπορες οικογένειες των σχολικών μας μονάδων.

Ευχαριστούμε θερμά πρώτα και κύρια όλους τους γονείς που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμά μας και σε μια τραγικά δύσκολη οικονομική συγκυρία έδωσαν κυριολεκτικά από το υστέρημά τους και τη διεύθυνση και το εκπαιδευτικό προσωπικό του 4ου Δ.Σ. και 4ου Νηπιαγωγείου Βέροιας που βοήθησαν στη συγκέντρωση των τροφίμων.

Καλά Χριστούγεννα

Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων

4ου Δ.Σ. Βέροιας

Ευχές της Υπουργού Παιδείας για το 2012

1os Πανελλήνιος Διαγωνισμός Σοφία Φίλντιση

Προς

Σύνδεσμο Εκδοτών Β. Ελλάδος

(υπόψη Προέδρου, κ. Μπαρμπουνάκη Χαρ.)

κ. Πρόεδρε,

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 4ου Δημ.Σχολείου Βέροιας σας ευχαριστεί θερμά για την ευγενική προσφορά δέκα (10) τίτλων παιδικής λογοτεχνίας, προκειμένου να εμπλουτιστεί η σχολική μας βιβλιοθήκη.

Η ενέργειά σας αυτή φανερώνει τη μεγάλη ευαισθησία για τα παιδιά και το σχολικό περιβάλλον και προσφέρει ανεκτίμητη αξία στο χώρο των γνώσεων και των πληροφοριών σε μια εποχή πραγματικά δύσκολη για όλους.

Σας ευχαριστούμε και πάλι και σας ευχόμαστε ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!

Η Διευθύντρια του Σχολείου

Κουκουρίκου Αρίστη

Στα πλαίσια της Σχολικής Υγιεινής, Εθελοντές Ιατροί του Δημοτικού Ιατρείου Βέροιας επισκέφθηκαν το σχολείο μας την Πέμπτη 15/12/2011, κατόπιν αιτήματος της Διευθύντριας του Σχολείου κ. Κουκουρίκου Αρίστης.

Συγκεκριμένα, η παιδίατρος κ.Παπαχατζή Σταυρούλα και ο οδοντίατρος κ. Μίλης Πέτρος, συνοδεία της κοινωνικής λειτουργού του Δήμου Βέροιας κ.Ταναμπάση Πωλίνας, διενήργησαν Ιατρικό-Οδοντιατρικό έλεγχο και εμβολιασμούς στους μαθητές/τριες του Τμήματος Υποδοχής Ρομά που φοιτούν στο σχολείο μας.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων τους ευχαριστεί θερμά  και ιδιαίτερα τον κ. Παυλίδη Παύλο, Πρόεδρο του Ν.Π. Κέντρο Προστασίας, Αλληλεγγύης, Αθλητισμού Παιδείας και Προσχολικής Αγωγής Δήμου Βέροιας για την άμεση ανταπόκριση στο αίτημα του Σχολείου μας και την αγαστή συνεργασία.