Monthly Archives: Δεκέμβριος 2014

έχει ανεβεί το βίντεο από τη χριστουγεννιάτικη γιορτή των Α΄1 και Β΄2 τάξεων ….

θα το βρείτε από το Μενού – Εκδηλώσεις

Μια ευχάριστη έκπληξη περίμενε σήμερα, 23/12/2014, τους μικρούς μαθητές του σχολείου μας….

Ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων μερίμνησε να “επισκεφτεί” ο Άγιος Βασίλης το σχολείο μας και να μοιράσεις δώρα σε όλα τα παιδιά…. Τους ευχαριστούμε γι’ αυτό πάρα πολύ!

christmas-cards

Ραντεβού στις 8 Ιανουαρίου 2015!

Περιμένοντας τα Χριστούγεννα στο 4ο Δημοτικό Σχολείο Βέροιας, σε καθημερινή βάση κατά την ώρα των διαλειμμάτων χορεύουμε και τραγουδάμε….

Η 11η Δεκεμβρίου, με πρωτοβουλία του Ο.Η.Ε και της UNICEF, έχει ορισθεί ως Παγκόσμια Ημέρα του Παιδιού. Ο ετήσιος εορτασμός της προβάλλει τη σημασία που η Διεθνής Κοινότητα προσδίδει στα παιδιά όλου του κόσμου, ώστε να προετοιμάζονται πλήρως για να ζήσουν σε μία κοινωνία που θα σέβεται και θα προστατεύει τα ατομικά τους δικαιώματα.

Στο πλαίσιο του ετήσιου εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας του Παιδιού, τα δύο τμήματα της Ε΄  τάξης  ενημέρωσαν τους υπόλοιπους μαθητές του σχολείου μας για το τι είναι η UNICEF και ποια τα δικαιώματα των παιδιών. Στη συνέχεια οι μαθητές/τιρες της Γ΄1 τάξης μέσα από μικρά ποιήματα, μας μίλησαν για την ΕΙΡΗΝΗ.

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Κουκουρίκου Αρίστη και Παπαδόπουλος Κλήμης