Στα πλαίσια της Σχολικής Υγιεινής, Εθελοντές Ιατροί του Δημοτικού Ιατρείου Βέροιας επισκέφθηκαν το σχολείο μας την Πέμπτη 15/12/2011, κατόπιν αιτήματος της Διευθύντριας του Σχολείου κ. Κουκουρίκου Αρίστης.

Συγκεκριμένα, η παιδίατρος κ.Παπαχατζή Σταυρούλα και ο οδοντίατρος κ. Μίλης Πέτρος, συνοδεία της κοινωνικής λειτουργού του Δήμου Βέροιας κ.Ταναμπάση Πωλίνας, διενήργησαν Ιατρικό-Οδοντιατρικό έλεγχο και εμβολιασμούς στους μαθητές/τριες του Τμήματος Υποδοχής Ρομά που φοιτούν στο σχολείο μας.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων τους ευχαριστεί θερμά  και ιδιαίτερα τον κ. Παυλίδη Παύλο, Πρόεδρο του Ν.Π. Κέντρο Προστασίας, Αλληλεγγύης, Αθλητισμού Παιδείας και Προσχολικής Αγωγής Δήμου Βέροιας για την άμεση ανταπόκριση στο αίτημα του Σχολείου μας και την αγαστή συνεργασία.