Ο Σκακιστικός Όμιλος Βεροίας προκηρύσσει προκριματικούς σχολικούς σκακιστικούς αγώνες για το 10ο Πανελλήνιο Ομαδικό Σχολικό Πρωτάθλημα 2012 σύμφωνα με το σχετικό έγγραφο της Ελληνικής Σκακιστικής Ομοσπονδίας.

Στο Πρωτάθλημα μπορούν να συμμετέχουν τετραμελείς ομάδες από το ίδιο δημοτικό (με βεβαίωση του Διευθυντή) ανεξαρτήτως τάξης με 3 αγόρια και ένα κορίτσι. Η μόνη υποχρεωτική σκακιέρα είναι η τέταρτη του ενός κοριτσιού. Επιτρέπεται η χρησιμοποίηση έως 2 αναπληρωματικών. Κάθε σχολείο μπορεί να στείλει όσες ομάδες θέλει. Επίσης μπορεί να συμμετέχει και τριμελής ομάδα ξεκινώντας κάθε αγώνα με μειον 1 βαθμό.

Ημερομηνία διεξαγωγής Αγώνων: Χώρος διεξαγωγής Αγώνων  ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΟΥΝ ΣΥΝΤΟΜΑ

Σύστημα Αγώνων: Ανάλογα με τον αριθμό των συμμετοχών.

Χρόνος σκέψης: 10 λεπτά για όλη την παρτίδα.

ΠΡΟΚΡΙΣΗ: Στους τελικούς Κ.Δ. Μακεδονίας ( Ο αριθμός των προκριθέντων θα γίνει γνωστός πριν την έναρξη των αγώνων)

Πληροφορίες: Σ.Ο. ΒΕΡΟΙΑΣ  –  Κιν. 6982889197

Τα έξοδα που προκύπτουν από τους Σχολικούς Αγώνες επιβαρύνουν αποκλειστικά και μονο την Διοργανώτρια Αρχή τον Σκακιστικό Όμιλο Βέροιας.

Υ.Γ. Ελπίζουμε στην συμμετοχή όχι μόνο των μαθητών αλλά και στην συμβολή του κάθε σχολείου για την επίτευξη αυτού του εγχειρήματος

Δ. Σ

Σ.Ο. ΒΕΡΟΙΑΣ