Την Παρασκευή 9-3-2012, η περιβαλλοντική ομάδα του σχολείου μας αποτελούμενη από τους μαθητές των Γ΄2 & Δ΄1, Δ΄2 τάξεων μαζί με τους δασκάλους τους, επισκέφθηκε τα γραφεία της επιχείρησης και έγινε δεκτή από τον πρόεδρό της κ. Δ. Δάσκαλο, το χημικό της κ. Γ. Παντερμαράκη και τον υπεύθυνο δημοσίων σχέσεων κ. Γ. Μαυρίδη. Στη ζεστή και φιλόξενη αίθουσα συσκέψεων της επιχείρησης ο κ. Μαυρίδης και ο κ. Παντερμαράκης με απλά και κατανοητά λόγια εξήγησαν στα μέλη της ομάδας τον τρόπο λειτουργίας της και τις υπηρεσίες που προσφέρει στους πολίτες της Βέροιας και των γειτονικών οικισμών.

Στο τέλος, οι μαθητές της ομάδας πρόσεφεραν “Το δεκάλογο του νερού” στον πρόεδρο και στον υπεύθυνο δημοσίων σχέσεων.