Το Σάββατο 24 Μαρτίου 2012 το απόγευμα έγινε η κατάθεση στεφάνων από τα σχολεία της πόλης μας στην πλατεία Ωρολογίου. Τη σημαιοφόρο και τους παραστάτες του σχολείου μας συνόδευε η κ. Γανοπούλου Κική, δασκάλα της Ε΄1 τάξης και η Διευθύντρια του σχολείου κ. Κουκουρίκου Αρίστη.

Την Κυριακή 25 Μαρτίου 2012 στις 10.00 π.μ. έγινε η επίσημη δοξολογία στον Ιερό Ναό Αγ. Αντωνίου και στις 11.30 π.μ. η κατάθεση στεφάνων από τους φορείς της πόλης μας , στην πλατεία Ωρολογίου. Τη σημαιοφόρο και τους παραστάτες συνόδευαν οι εκπαιδευτικοί Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας κ. Τσιούκα Ανθούλα και κ. Γιαννουλάτος Νίκος, καθώς και η Διευθύντρια του σχολείου κ. Κουκουρίκου Αρίστη. Στις 12.00 μ.μ. ξεκίνησε η καθιερωμένη παρέλαση των συλλόγων, των σχολείων και του στρατού. Τους μαθητές/τριες του σχολείου μας συνόδευε ο κ. Γιαννουλάτος Νίκος.