Η επιτυχημένη μουσική απόδοση του γνωστού παραμυθιού του Ευγένιου Τριβιζά «Ποιος έκανε πιπί στο Μισισιπή;» επαναλαμβάνεται υπέρ της «Πρωτοβουλίας για το παιδί», την Τετάρτη 9 Μαΐου, στις 8:00μμ, στη Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών, με τον μελωδικό τρόπο που είχαν διαλέξει το χειμώνα, η Ελένη Αναγνώστου με την παιδική χορωδία της ΚΕΠΑ την οποία διευθύνει, και η Πόπη Φιρτινίδου με τους μικρούς μαθητές της, που παίζουν όλοι κομματάκια γραμμένα σε στιλ τζαζ.

Η πρώτη παρουσίαση της συγκεκριμένης απόδοσης του παραμυθιού είχε γίνει στις 12 Φεβρουαρίου, όταν παρά τα χιόνια και τα κλειστά σχολεία, το θέατρο της Αντωνιαδείου Στέγης γραμμάτων και Τεχνών είχε γεμίσει ασφυκτικά.

Η μουσική παράσταση της Τετάρτης θα έχει γενική είσοδο 3 ευρώ και το σύνολο των εισπράξεων θα προσφερθούν στην «Πρωτοβουλία για το παιδί»