Το Σάββατο, 15 Οκτωβρίου 2011, έγινε η κατάθεση στεφάνων από τα σχολεία  σε διάφορα σημεία-μνημεία της πόλης μας. Το σχολείο μας συμμετείχε στην κατάθεση που έγινε στον αδριάντα του καπετάν Κόρακα, γνωστού Μακεδονομάχου, στην ομώνυμη πλατεία.

Τη σημαιοφόρο και τους παραστάτες συνόδευε η κ. Παπαθανασίου Ζωή, δασκάλα της Α΄ τάξης.

Την Κυριακή, 16 Οκτωβρίου 2011, στις 10.00 π.μ. έγινε η επίσημη δοξολογία στον Ιερό Ναό Αγ. Αντωνίου και στις 11.30 π.μ. η κατάθεση στεφάνων από τους φορείς της πόλης μας , στην πλατεία Ωρολογίου. Τη σημαιοφόρο και τους παραστάτες συνόδευε η κ. Κουκουρίκου Αρίστη, Διευθύντρια του Σχολείου μας.

Στις 12.00 μ.μ. ξεκίνησε η καθιερωμένη παρέλαση των συλλόγων, των σχολείων και του στρατού. Τους μαθητές/τριες του σχολείου μας συνόδευε η κ. Τσιούκα Ανθή, εκπ/κός Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας.