Επίσκεψη στο 4ο Δημοτικό Σχολείο Βέροιας πραγματοποίησε το πρωί της Πέμπτης 16 Μαΐου 2013 ο Αντιδήμαρχος Παιδείας του Δήμου Βέροιας κ. Νίκος Μαυροκεφαλίδης, προκειμένου να δει από κοντά την Έκθεση Παραδοσιακών Κειμηλίων και Κατασκευών που οργανώνουν οι μαθητές/τριες των Β΄2, Γ΄1, Γ΄2 και Δ΄1 τάξεων.

Ο κ Μαυροκεφαλίδης ξεναγήθηκε στην έκθεση από τη δασκάλα της Β΄2 τάξης κ Παπαθανασίου Ζωή και τη Διευθύντρια του σχολείου κ. Κουκουρίκου Αρίστη και ενημερώθηκε για τον τρόπο συλλογής και κατασκευής διαφόρων εκθεμάτων. Τέλος, συνεχάρη μαθητές και εκπαιδευτικούς για την προσπάθεια αυτή η οποία κράτα ζωντανή τη μνήμη της πολιτιστικής μας κληρονομιάς.

Η έκθεση θα διαρκέσει έως και την Παρασκευή 24/05/2013 και θα λειτουργεί τις εργάσιμες ημέρες του σχολείου κατά τις ώρες 8.00 π.μ. ? 4.00 μ.μ.

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 23310 25788