Το Σάββατο 18 Μαΐου 2013 πραγματοποιήθηκε, για πρώτη φορά, η Β΄ φάση του Μαθηματικού Διαγωνισμού “Παιχνίδι και Μαθηματικά” της ΕΜΕ Ημαθίας.

Στο διαγωνισμό πήραν οι μαθητές/τριες των Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων όλων των σχολείων της Ημαθίας που διακρίθηκαν στην α΄ φάση του διαγωνισμού.  Λόγω του μεγάλου αριθμού των διακριθέντων μαθητών, ο διαγωνισμός πραγματοποιήθηκε ταυτόχρονα σε Βέροια, Νάουσα και Αλεξάνδρεια.

Το σχολείο μας αποτέλεσε εξεταστικό κέντρο για τα σχολεία του Δήμου Βέροιας. Από νωρίς το πρωί, τα “μικρά μαθηματικά μυαλά”, με τη συνοδεία των γονέων τους, συγκεντρώθηκαν στην αυλή του σχολείου μας περιμένοντας την ώρα έναρξης του διαγωνισμού. Δείτε τις σχετικές φωτογραφίες παρακάτω.

Τα αποτελέσματα του διαγωνισμού αναμένεται να ανακοινωθούν μέχρι το τέλος της εβδομάδας. Στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να δείτε τα ΘΕΜΑΤΑ της β΄ φάσης του διαγωνισμού.

Θέματα Ε Τάξης Β΄ φάσης (18-5-2013)

ΕΜΕ ΗΜΑΘΙΑΣ_ΘΕΜΑΤΑ ΣΤ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ_B΄ ΦΑΣΗ